10 způsobů jak zlepšit vaši optimalizaci pro vyhledávače (SEO)


Jan Pospíšil

8.12.2022


Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je proces, který pomáhá firmám optimalizovat jejich webové stránky tak, aby se lépe zobrazovaly ve výsledcích vyhledávání. Stránky s vysokou úrovní SEO jsou považovány za důvěryhodnější a je pravděpodobnější, že je uživatelé hledající určitá klíčová slova najdou.

Vytvoření efektivní SEO strategie je nutnost pokud chcete získat návštěvnost vaší stránky. SEO strategie zahrnuje důkladné plánování, průzkum a implementaci technik, které pomohou zvýšit viditelnost vaší webové stránky pro vyhledávače a potencionální návštěvníky. Implementování efektivní strategie vyžaduje čas a konzistenci, ale odměna stojí za to. Přinášíme vám 10 způsobů, jak zlepšit svou SEO strategii.

Vytvořte responzivní webové stránky

Google a další vyhledávače mají algoritmus, který rozpozná zda je vaše stránka responzivní a správně se zobrazuje pro všechny zařízení. Algoritmus také sleduje přehlednost a snadnou orientaci na stránce. Pokud nebude vaše stránka přizpůsobená pro snadné čtení algoritmu a uživateli, budete mít velice těžké dosáhnout dobrého umístění ve vyhledávačích. Pro dosažení vysoce kvalitní webové stránky, kterou lze snadno prohledávat a indexovat vyhledávacími algoritmy, snažte se dodržovat tyto postupy: Aby mohl vyhledávač snadno procházet vaše stránky, použijte design, který bude kompatibilní s běžně používanými prohlížeči. Používejte HTTPS (internetový komunikační protokol, který chrání integritu a důvěryhodnost dat mezi uživatelem a webovou stránkou), používejte Meta description pro každou stránku. Meta description není pro uživatele viditelné, ale poskytuje vyhledávači souhrn obsahu stránky. Pro každou stránky také vytvářejte doporučení pro název stránky, který přesně popíše téma (obsah) stránky.

Nezapomínejte na přehlednost webu

Pokud máte na webu hodně obsahu, ujistěte se, že obsah rozdělíte na přehledného navigačního menu. Navigační menu zajistí snadnou přehlednost a orientaci na webových stránkách, kterou vyhledávací algoritmus také bere v potaz. Navigaci na webu vždy postavte tak, aby uživatel nikdy nebyl víc než 3 až 4 prokliknutí od hlavní stránku.

Nastavte si váš Brand voice

Brand voice je způsob komunikace vaší značky s publikem. Nastavení stylu komunikace s vaším publikem je zásadní faktor pro vytvoření konzistentní komunikace napříč platformami. Brand voice není pouze pro styl psaní na webu, držte si tento styl komunikace na webu, sociálních sítích, v mailové komunikaci a dalších platformách, kde vaši značku prezentujete. Takto ucelená komunikace pomůže publiku v zapamatování si vaší značky a vytváří loajalitu.

Vytvořte SEO strategii a plán

Udělejte si průzkum na vaše téma. Projděte dostupné zdroje a zjistěte co uživatele zajímá. Vaše strategie by měla odrážet typ obsahu, který plánujete vytvářet, vaše publikum a účel vašich webových stránek. Jeden ze způsobů vytvoření SEO strategie je zamyslet se kdo je vaše publikum, co vyhledávají a co čekají od vašeho obsahu. Pokud se například zaměřujete na zahradničení, zkuste využít témata, které s největší pravděpodobností uživatelé hledají, jako například “nejlepší rostliny na zahrádku” “jak se starat o rajčata” nebo “jak se zbavit škůdců”.

Vytvářejte kvalitní obsah

Google, Seznam a další vyhledávače používají k určení kvality webové stránky celou řadu faktorů. Jeden z těchto faktorů je kvalita obsahu. Neznamená to, že musíte psát perfektní obsah, měli byste vytvářet obsah, který je užitečný a relevantní pro vaše publikum. Znamená to psát články, které souvisí s tématem vašeho webu. Udělejte si průzkum témat, které se týkají vašeho zaměření a jsou relevantní a užitečné pro vaše publikum a o nich následně pište.

Vytvářejte unikátní obsah

Toto je jeden z nejdůležitějších bodů pro efektivní SEO. Vytvářením unikátního obsahu pomůžete vaší stránce v lepším umístění ve výsledcích vyhledávání. Nikdy nekopírujte obsah, který najdete na jiných stánkách, vyhledávače budou vaši stránku posouvat na spodní pozice vyhledávání.

Udělejte si průzkum než začnete psát

Než začnete psát, udělejte si čas na průzkum na dané téma. Toto vám pomůže vytvořit více relevantní obsah, ale hlavně se ujistíte, že nekopírujete obsah někoho jiného a vytvoříte tak unikátní obsah. Například, pokud chcete psát článek o cvičení psů, zkuste nejdříve projít co nejvíce zdrojů na toto téma. Podívejte se na jiné články o cvičení psů, které již byli napsány. Díky tomu získáte inspiraci pro váš článek a zároveň se ujistíte, že váš bude originální.

Buďte konzistentní

Dalším důležitým aspektem je konzistentní vytváření unikátního obsahu. Když vyhledávací algoritmus hledá odpověď na zadaný dotaz, hledá aktuální obsah tak, aby byl pro uživatele co nejvíc relevantní. Pravidelné přispívání novým a aktuálním obsahem na vaše webové stránky tak pomáhá lepšímu umístění ve vyhledávačích. Pravidelné přispívání obsahu je důležité, ale rozhodně nezveřejňujte stejný článek nebo stejné téma opakovaně nebo na více stránkách pokud jich máte více. Tomu se říká “article spinning” a vyhledávací algoritmy je neschvalují.

Budujte vztahy s uživateli

Jedním z nejlepších způsobů dosažení loajality uživatelů je budování vztahů. Pomocí interakce se čtenáři a sdílením jejich zkušeností a rad, můžete přispět k tomu, aby se vaše webové stránky staly vysoce kvalitním zdrojem informací. Pokud chcete začít budovat vztah se čtenáři, začněte zveřejněním užitečných informací a přidejte pod články komentáře. Následně odpovídejte na komentáře a otázky vašich čtenářů.

Kombinujte SEO s placeným marketingem

Zvýšení efektivity vaší SEO strategie může být využití placeného marketingu. Zvýšíte tak viditelnost a návštěvnost webové stránky. Jak správně pracovat s reklamou ve vyhledávačích si můžete přečíst v článku zde.

Nevíte jestli SEO děláte dobře nebo si nevíte rady s nastavením správné strategie? Ozvěte se nám a my vám rádi pomůžeme. Uděláme pro vás audit SEO a pomůžeme vám vytvořit skvělý web, který bude v předních příčkách vyhledávačů a bude vám přivádět návštěvnost.